۱۳۹۳ شهریور ۱۹, چهارشنبه

فیلم مستند خانه


یک فیلم مستند بسیار زیبا و آموزنده در مورد زمین ، تاریخچه آن از زمان حضور انسان ها تا به حال و اثرات آن در زندگی ما و همچنین تاثیراتی که ما بر روی آن داشتیم.
شاید یکی از تاثیر گذارترین فیلم های مستندی باشه که تا به حال من در مورد چرخه طبیعت و اثرات جبران ناپذیری که ما بر روی آن گذاشتیم دیده باشم. این فیلم سال ۲۰۰۹ توسط Yann Arthus-Bertrand تولید شده و یک نکته ارزشمند در مورد این فیلم که من رو واداشت حتما در موردش بنویسم این است که از طرف تولید کننده این فیلم کاملا آزاد است و هیچگونه کپی رایت ندارد. پس می توان از اینترنت دانلود کرد، استفاده أموزشی و حتی کانال های تلویزیونی بدون پرداخت هرگونه پولی مجوز پخش دارند. ( جدی کار ارزشمندیه)
این مرد بزرگ که خودش هم عکاس است و در حوزه طبیعت بسیار توانمند در کنفرانس TED هم سخنرانی داشته و در لینک زیر قابل مشاهده است.

توصیه میکنم حتما این فیلم را ببنید که دید شما را نسب به اعمال خودتون در مورد طبیعت عوض میکنه. شاید خیلی ها دوست نداشته باشن به این مسايل توجه کنند ولی طبق گفته این فیلم ما فقط ۱۰ سال دیگه وقت داریم تا جلوی تغییر چرخه طبیعی به جهت نابودی و ضربه مهلک آن به خودمون و نسل بشر را بگیریم.
برای دانلود با کیفیت ها متفاوت روی لینک زیر کلیلک کنید.
ضمنا خود من کیفیت ۴۸۰ و ۱۰۸۰ که بهترین کیفیت ضبط شده با حجم ۸ گیگا بایت است را دارم و در صورت مشکل با اینترنت به نحوه که بتونم در اختیار دوستان قرار خواهم داد.

هیچ نظری موجود نیست: