۱۳۹۴ اردیبهشت ۲۶, شنبه

داستان ورود به پیش شتابدهی شتابدهنده آواتک (مصاحبه اول))

خب تا اینجا در ابتدا مسیر بودیم...
حالا طلاعات و فرم اولیه پر شد و به دست مجموعه رسید... فقط منتظر جواب بودم یا بهتر بگم منتظر زمان مصاحبه... چندی بعد یک ایمیل دریافت کردم که یک سایت مدیریت و زمانبندی جلسات معرفی کرده بود و از تیم ما خواستن که یکی رو رزرو کنیم...
جالبی ایمیلی که برای ما فرستادن این بود اتفاقات و زمانبندی تخمینی مشخص شده بود. ابتدا یک معرفی کوتاه از خود آواتک در حدود ۲ دقیقه که البته برای ما خیلی کوتاه بود.. ما به اندازه کافی مجوعه را میشناختیم.. بعد ۳ دقیقه به ما وقت داده بودن که ایدمون، کارمون، اعضا و سایر اطلاعات را بهشون ارایه بدیم. به نظر من این ۳ دقیقه بسیار کافی و عالی بود و بیشتر از این فقط منجر به توضیحات اضافه و خسته کننده میشه. و نهایتا پیش بینی ۱۰ دقیقه مصاحبه سوال و جواب بود. 
در کل ایمیلهایی که از آواتک میاد و معمولا همیشه سارا آنها رو مینویسه بسیار کامل و تکمیل هست.. من خودم شخصا بخش ایمیل های سارا که منابع مرتبط را معرفی میکنه را خیلی دوست دارم و در حد زمانی هر چقدر بتونم از آنها یاد میگیرم..
مثلا این منابعی بود که در مورد معرفی و ارایه برای تیم ها در مرحله اول فرستاده بود. اولی یک ویدیو آموزشی، دوموی یک ویدیو که نمونه یک ارایه بسیار جالبه و آخری هم یک اسلاید آموزشی بود.شخصا توصیه میکنم اگر میخواهید ارایه انجام بدید حتما این منابع را استفاده کنید و بیش از ۳ دقیقه توضیح ندید.

در روز مصاحبه هم سارا و ارسلان حضور داشتن و ما هم هر چهار نفر گروه با هم اونجا بودیم. کل جلسه به انگلیسی برگزار شد که صد البته من این محیطی که مارا مجبور به استفاده کاربردی از انگلیسی میکنه رو خیلی دوست دارم و به نظر یک نقطه قوت این مجموعه است.

*سالهای پیش یک سفر به مالزی داشتم و با یک خانم راهنمای تو در مالزی آشنا شدم. در مالزی زبان انگلیسی مثل زمانی مالایی اعتبار داره و تقریبا همه به خوبی انگلیسی صحبت میکنند. لااقل افرادی که با توریست در ارتباط هستن انگلیسی بسیار خوبی داشتن. این خانم سوال جالبی از ما کرد و پرسید که چرا ایرانی ها وضع انگلیسی ضعیفی دارن؟ راست میگفت با وجود اینکه ما دروس زبان در مدارس داریم ولی انگلیسی کاربردی بسیار صعیفی داریم. شاید ریشه از عدم ارتباط ما با خارجی زبان ها و عدم درک نیاز جدی به اون باشه.

خلاصه که تا به اینجا موارد به خوبی گذشت... برای روز ارایه هم یک اسلاید ۱۲ صفحه ای که اول و آخریش هیچ و ۱۰ صفحه برای ارایه داشتم... اگر کمتر بود شاید بهتر بود ولی خب نشد دیگه ...


هیچ نظری موجود نیست: