۱۳۹۴ اردیبهشت ۲۹, سه‌شنبه

داستان ورود به پیش شتابدهی شتابدهنده آواتک (خوش آمد گویی)

و اما روز ورود تیم های جدید...

ما از تقریبا ۲ هفته قبل ورود رسمی با هماهنگی با سارا یک فضای مناسب در اتاق گارگاه شماره ۲ گرفتیم.. وقتی اونجا رفتیم یک تیم دیگه هم مثل ما زودتر اومده بود که ارتباط خیلی خوبی هم با هم پیدا کردیم.
شتابدهنده ها در کل شرکت هایی اقتصادی هستند که حرفه اصلی آنها ارتقا و رشد شرکت های نوپا است. به نظر من در ایران به دلیل نبود تجریه مناسب در این حوزه و وجود موانع بسیار زیاد کار شتابدهنده ها بسیار سخت است. آواتک مثل همه شرکت ها قطعا به فکر سود خود هست و اگ نبود خود من به شخصه اعتماد نمیکرد. ولی مهم تر از این موارد این مجموعه در حال توسعه و ارتقا فرهنگ در این حوزه و همکاری تیمی افراد با هم هست. از یک سمت داره کارآفرین های فنی که در توهمات عجیب و خود بزرگ بینی هستن رو به واقعیت نزدیک میکنه و از طرف دیکه سرمایه گذاری که اصلا حاضر به ریسک نیستن و تماما در حوزه ها اثبات شده سرمایه گذاری میکنن را آگاه میکنه.. ایجاد این حلقه اطمینان و آگاهی کار بسیار سختی هست و کاری که شتاب دهنده ها در حال حاضر در حال انجام دادن هستند. در سال های آینده خیلی از این موارد عادی میشه و لی الان زحمت این افراد است. هر چی به افراد این مجموعه آشنا میشم بیشتر به اهدافشون علاقمند میشم ولی این وسط یکی مثل سارا وجود داره که آلمانی است و حضور چنین شخصی در این مجموعه خیلی کمک به نزدیک شدن و اصلاح اشتباهات فرهنگی ما به جامعه جهانی میکنه. به شخصه با برخوردهای کمی که با سارا داشتم همیشه در تعجب بودم که چقدر پر انرژی و علاقمند به کمک و حل مشکل سایرین هست. شاید من چون تجربه اجرایی دارم خیلی روش عملکردش برام ارزشمنده ولی خودتون جای این آدم بذارین با تنوعی و حجم زیادی از آدمهایی که هرکدوم ادعا خاصی برای خودشون دارن درگیره ولی به بهترین شکلی در حال کمک، پیگیری و راهنمایی آنها است. تا الان که نشده من چیزی بخوام حتی غیر معقول (مثل ورود به آواتک قبل ورود رسمی و با وجود کمبود فضای کاری) و اون در پی حل مشکل نباشه. راستش بعضی وقتا فکر میکنم که دارم میفهمم چرا جایگاه آلمان تو دنیا تو این نقطه است !!! ;)


جلسه خوش آمد گویی با حضور سعید رحمانی، محسن ملایری، سارا اوزینگر، ارسلان و چند نفر دیگه از مجموعه، چند مهمان، چند تیم از دوره قبل و افراد عضو تیم های جدید برگزاری شد و در مورد مبحث کارآفرینی، شرکتهای نوپا در ایران و تشریح روش عملکرد این مجموعه ادامه پیدا کرد. سپس تیم های هرکدام در حد ۱ دقیقه توضیح اجمالی از وضعیت محصول، خودشون و وضعیت تیم ارایه دادن. هرچند که بازهم بعضی از دوستان به ۱ دقیقه و مواردی که باید توضیح بدن بی توجهی کردن.
در نهایت هم با یک گردهمایی و نهار که آواتک تدارک دیده بود به پایان رسید. ما در همین روز اول با خیلی ها آشنا شدیم و موقعیت های جدید برای ما ایجاد شد که بسیار عالی بود. خود من به شخصه روابط اجتماعی مناسبی دارم ولیکن تا الان شاید ارزش شبکه سازی و گسترش سریع ارتباطات خوب نمیدونسم. پس به نشر من تا میتونید آشنا پیدا کنید و در روش برخورد خودتون تجدید نظر کنید.هیچ نظری موجود نیست: