۱۳۹۴ آذر ۷, شنبه

چرا استارتآپ ویکند

این روزها خیلی بازار استارتآپ داغ شده. یک روز خبرهای خوب میشنویم، یک روز خبرهای انتقادی، گاها فراتر رفته و تا تحدید هم از اون یاد میشه. ولی واقعا چقدر متغیر و متفاوت با یک رویداد و جریان برخورد میشه.


استارتآپ ویکند اولین رویدادهایی از این دسته بود که من با آن آشنا شدم، محیطی بسیار خوب برای آشنایی با حداقل ها و شاید فشارهایی که در این فرآیند کارآفرینی وجود دارد. البته بسیار شاد و خوبش، مثل شهربازی پینوکیو! ولی آیا ما هم داریم درست با آن برخورد میکنیم؟

امسال سعادتی بود و یکی از مربیان این مجموعه بودم و از نزدیک کل فرآیند را دیدم. خیلی خوب و کمی انتقاد برانگیز بود.

استارتآپ ویکند یک رویداد بسیار عالی است که هر شخص مستقل از ایده ای که دارد و پذیرفته شود یا خیر، میتواند مختصر با اصول راه اندازی یک کسب و کار، هر چند فشرده و کوتاه آشنا شود. افرادی که وارد این رویداد می‌شوند شاید خیلی تازه کار باشند و اصلا باید هم همین باشد و اگر نه وقت تلف کردن است. ولی روی صحبت من با مربیان عزیزی است که در این رویداد به جای گرفتن دست شرکت کنندگان با انتقادات تند و تیز سعی در آموزش زورکی به سبک نظام تشویقی آموزشی ما دارند. مربی نقش خطیری دارد و باید سعی در آگاه سازی شرکت کنندگان داشته باشید و نه تحقیر یا انتقاد تند!!

خیلی دوست ندارم بدبینانه نگاه کنم ولی دو نظر شخصی و شفاف دارم 
هدف استارتآپ ویکند آموزشی است پس سعی نکنیم با انتقاد تند به شرکت کنندگان آموزش دهیم. با نتایج مالی و توهم زا افرادی که تازه اول راه هستند را به بیراه نکشیم.

هیچ نظری موجود نیست: